Darmowa dostawa od 199,00 zł

Laktatory ręczne i elektryczne

( ilość produktów: 5 )

Karmienie piersią to wyjątkowy moment w życiu każdej świeżo upieczonej mamy. W tym czasie szczególnie użytecznym produktem dla wielu kobiet jest laktator – urządzenie, które umożliwia komfortowe odciągnięcie pokarmu z piersi.

Artykuł ten przydaje się, kiedy maluszek nie potrafi jeszcze ssać lub robi to w sposób leniwy, a kobieta chce utrzymać laktację. Laktator umożliwia wówczas zwiększenie lub utrzymanie optymalnego poziomu produkcji pokarmu naturalnego przez cały okres karmienia piersią. Idąc dalej, posiadanie tego typu produktu jest wręcz niezbędne, jeżeli młoda mama nie chce rezygnować z karmienia swojego maluszka pokarmem naturalnym, lecz z rożnych względów często pozostawia dziecko pod opieką dziadków, opiekunów (powrót do pracy, dłuższy wyjazd na zakupy itp.). Za posiadaniem laktatora przemawia także konieczność odciągnięcia nadmiaru mleka, który mógłby doprowadzić kobietę do nieprzyjemnych dolegliwości bólowych i gorszego samopoczucia. Oczywiście nie można tutaj pominąć kwestii wyposażenia się w laktator przez wszystkie te kobiety, które z przyczyn zdrowotnych, anatomicznych nie są w stanie nakarmić swojego dziecka przykładając go bezpośrednio do swojej piersi. Jedynym słusznym rozwiązaniem w przypadku wyżej wymienionych trudności i niedogodności jest laktator – elektryczny lub ręczny.  

Laktator Medela, Lovi, Lansinoh i nie tylko

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie laktatory wiodących producentów, takich jak Medela, Lovi, Lansinoh, Avent, Tommee Tippee oraz Canpol Babies. No dobrze, ale co z kwestią wyboru właściwego modelu. Jaki laktator wybrać – ręczny czy elektryczny, elektroniczny? W naszym przekonaniu laktatory ręczne to owszem produkty skuteczne, wywiązujące się ze swojej funkcji, nie wydające żadnych dźwięków (w porównaniu z elektrycznymi), ale głównym powodem, dla którego mamy decydują się na ich zakup, jest tak naprawdę niska cena. Jeśli więc szukasz taniego laktatora do mleka, to polecamy zaopatrzyć się w model ręczny – laktator ręczny z pompką. Nieco droższy będzie laktator elektryczny Canpol czy laktator Medela, lecz w tym wypadku świeżo upieczone mamy mogą już liczyć na dużo większy komfort czy też wygodę użytkowania. Kolejną istotną zaletą płynącą z posiadania laktatora elektrycznego jest możliwość zaoszczędzenia czasu. Elektryczne modele laktatorów – dzięki lepszej mocy ssania – szybciej i o wiele bardziej wydajnie niż te manualne odciągają pokarm. Zaznaczmy, że odciąganie mleka nierzadko trwa kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt minut. W tym czasie kobieta może skupić się na czytaniu książki, oglądaniu telewizji lub innej formie odpoczynku.

Laktator na dwie brodawki – dlaczego warto zdecydować się na laktator podwójny elektryczny?

Obecnie szczególną popularnością cieszą się laktatory podwójne. Pozwalają one na obustronne odciąganie mleka, a to oznacza tylko jedno – szybkość oraz maksymalną wydajność podczas każdej sesji. Laktator na dwie brodawki gwarantuje młodej mamie uzyskanie większej ilości pokarmu w czasie krótszym o połowę. To bez dwóch zdań rozwiązanie na miarę XXI wieku. W naszym sklepie internetowym omawiane elektryczne laktatory na dwie piersi dostępne są w sprzedaży regularnej (np. laktator podwójny Lansinoh). Uwaga – w przypadku zakupu laktatora elektrycznego na dwie brodawki, warto wyposażyć się jeszcze w biustonosz do odciągania pokarmu – gorset do laktatora.  

Teraz czas podjąć decyzję. Na jaki laktator postawisz – pojedynczy czy podwójny?

Akcesoria do laktatorów

Już wiesz, że w Smykolandzie kupisz sprawdzone i rekomendowane przez specjalistów oraz mamy karmiące laktatory ręczne, elektryczne, elektroniczne, jak również laktatory na dwie piersi. Idziemy jednak o krok dalej, oferując młodym mamom rozmaite akcesoria do laktatorów, takie jak: zestaw części zapasowych do laktatora, wkładki laktacyjne oraz silikonowe osłonki na piersikosmetyki pielęgnacyjne typu krem na brodawki sutkowe, woreczki i pojemniki na pokarm, podgrzewacze i sterylizatory do butelek, termoopakowania do butelek, a także szczotki oraz środki do mycia butelek i smoczków. W naszej ofercie znajdziesz także wszelkie niezbędne akcesoria do karmienia dzieci i niemowląt – butelki czy smoczki w pełni kompatybilne z laktatorami oraz powiązanymi z nimi akcesoriami. Nie zapomnieliśmy oczywiście o komfortowych biustonoszach do karmienia dziecka marki Carriwell i nie tylko.

Sprawdź, co dla przygotowaliśmy dla Ciebie – świeżo upieczonej mamy – oraz dla Twojego maluszka!

pixel