Darmowa dostawa od 199,00 zł

Foteliki 0-13 kg dla noworodków

( ilość produktów: 71 )

Zakup pierwszego fotelika samochodowego dla dziecka to poważna sprawa. Tutaj liczy się przede wszystkim przemyślana konstrukcja zapewniająca maluchowi absolutne bezpieczeństwo i najwyższy komfort podróżowania. Równie ważne pozostają kwestie praktyczne. Nie bez przyczyny foteliki dla noworodków kształtem przypominają łupinę orzecha i wyposażone są w rączkę. Wówczas taki fotelik 0-13 można określić jako nosidełko dla niemowlaka – niezwykle przydatne do około pierwszego roku życia. W naszym sklepie dziecięcym – Smykolandzie – znajdziesz foteliki dla noworodków wyłącznie uznanych producentów: Avionaut, Britax Romer, Cybex, Joie, Maxi Cosi, Nuna oraz X-lander. Sprawdź pełną ofertę fotelików samochodowych dla noworodków do 13 kg z atestami.  

Fotelik dla noworodka – czym się wyróżnia?

Pierwszy fotelik samochodowy, a więc ten z kategorii wagowej 0-13 kg, przeznaczony jest stricte do potrzeb dziecka, które dopiero co opuściło szpital. Nosidełko samochodowe dla niemowlaka oprócz tego, że wyróżnia się unikalnym kształtem (tzw. łupiną), to w dodatku wyposażone jest w specjalną wkładkę niemowlęcą. Zadaniem wkładki redukcyjnej jest zachowanie prawidłowej pozycji maluszka i amortyzacja wszelkich wstrząsów, w efekcie czego fotelik zapewnia dziecku jeszcze większe bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. To jednak nie wszystko…Bezpieczny fotelik dla noworodka to taki, którego konstrukcja przewiduje trzypunkowe lub pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, jak również system ochrony bocznej, który w przypadku zderzenia bocznego zapewnia niemowlakowi najwyższy stopień ochrony. Co istotne, w przypadku pierwszego fotelika samochodowego, czyli tego do 13 kg, należy wiedzieć, że jedyny słuszny kierunek montażu w pojeździe to tzw. RWF, a więc  tyłem do kierunku jazdy. Ten sposób mocowania nosidełka samochodowego przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w trakcie kolizji. Zdaniem ekspertów dzieci powinny być przewożone w ten sposób w fotelikach samochodowych możliwie jak najdłużej.

Fotelik samochodowy 0-13 z bazą isofix

Ważne, by podczas wyboru idealnego fotelika dla noworodka rozważyć zakup dedykowanej bazy. O ile foteliki 0-13 można montować przy pomocy samochodowych pasów bezpieczeństwa, o tyle rozwiązanie z wykorzystaniem bazy isofix nie tylko przyśpiesza każdorazowy montaż, ale i daje pewność, że zrobiłeś to w sposób prawidłowy. Tym samym dbasz o bezpieczeństwo dziecka podróżującego razem z Tobą w samochodzie. Z całym przekonaniem namawiamy do zakupu zestawu: fotelik samochodowy 0-13 z bazą isofix. Uwierz, że to najlepsze rozwiązanie! Zwróć uwagę, że niemal każdy producent fotelików dla dzieci oferuje dedykowaną bazę. Aby maksymalnie ułatwić Ci zakupy online, obok każdego modelu fotelika dla noworodka prezentujemy kompatybilną bazę. Wszystko po to, byś mógł wybrać idealny pierwszy fotelik samochodowy szybko, a w końcowym rezultacie zakup uznać za satysfakcjonujący.  

Nosidełko samochodowe – dlaczego to rozwiązanie niezastąpione dla noworodków i niemowląt?

Być może zastanawiasz się, dlaczego lepiej jest kupić fotelik 0-13 kg, a nie fotelik 0-18 kg0-25 kg czy 0-36 kg. Przede wszystkim dlatego, że fotelik ten jest najlepiej dopasowany do potrzeb noworodka – zapewnia mu wygodną, anatomiczną pozycję, która nie obciąża kręgosłupa. To arcyważne! Ponadto zauważ, że fotelik do 13 kg jako jedyny wyposażony jest w komfortowy uchwyt, który pozwala rodzicom na swobodne przenoszenie maluszka z samochodu do domu, mieszkania, sklepu. W momencie, gdy niemowlę zaśnie podczas jady samochodem, nie musisz wyjmować go z fotelika. Wystarczy, że ostrożnie odepniesz fotelik samochodowy i wyjmiesz go wraz ze śpiącym maluszkiem. W tym momencie okazuje się z kolei, że istotną cechą nosidełka samochodowego dla noworodka jest lekkość. W ofercie naszego sklepu dla dzieci i niemowląt znajdziecie najlżejszy fotelik samochodowy 0-13 kg – Avionaut Pixel oraz jego nowszą wersję Avionaut Pixel Pro. Waga zarówno pierwszego, jak i drugiego fotelika dla noworodka wynosi zaledwie 2,5 kg.

Zalet płynących z posiadania nosidełka dla dziecka do samochodu jest jeszcze więcej. Tak zwany fotelik nosidełko 0-13 zasługuje na uwagę również pod kątem spacerów czy zakupów. Dzięki specjalnym adapterom do fotelików (znajdziesz je w kategorii akcesoria do wózków) możesz łatwo wpiąć nosidełko na ramę wózka dziecięcego. To niesamowicie praktyczne! Szczególną popularnością wśród świeżo upieczonych rodziców cieszą się kolekcje marki Cybex, która stworzyła foteliki 0-13 kg, gondole do wózków, tapicerki do spacerówek i torby do wózków o tym samym designie. Kolekcje te przekonują zwłaszcza tych rodziców, dla których wygląd produktów dziecięcych jest równie ważny co kwestie praktyczne.  

Pierwszy fotelik samochodowy dla noworodka, niemowlaka, dziecka – wybierz mądrze

Zakup fotelika dla noworodka może stanowić wyzwanie, lecz wcale nie musi tak być. Jako sklep dziecięcy z wieloletnim doświadczeniem w sprzedaży fotelików samochodowych dla niemowląt i starszych dzieci, wózków i nie tylko, wiemy, że starannie dobrany asortyment wiodących producentów to klucz do sukcesu. Uważamy, że młodzi rodzice wcale nie muszą przeszukiwać internetu w celu odkrycia najlepszego nosidełka samochodowego dla niemowlaka. To naszym zadaniem ­– zespołu przeszkolonych ekspertów – jest pomóc Ci w wyborze idealnego pierwszego fotelika samochodowego i niezbędnych akcesoriów do niego. Dlatego w przypadku pytań lub wątpliwości związanych z oferowanymi fotelikami dla niemowląt i noworodków wiedz, że jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo. Zapraszamy również do naszych sklepów stacjonarnych. Znajdziesz nas w Bydgoszczy, Gnieźnie, Koninie, Toruniu, Włocławku.

pixel