Darmowa dostawa od 199,00 zł

Foteliki 9-36 kg

( ilość produktów: 23 )

Przemieszczanie się z dzieckiem autem wymusza na rodzicach zakup bezpiecznego fotelika samochodowego. Oprócz tego, że musi on odpowiadać najwyższym standardom bezpieczeństwa, zapewniać dziecku komfort podróżowania, to przede wszystkim produkt ten powinien być dostosowany do wagi, wzrostu oraz wieku naszej pociechy. Artykuł, którego aktualnie poszukujesz dla swojego brzdąca to fotelik samochodowy od 9 do 36 kg? Jesteś w dobrym miejscu – w Smykolandzie znajdziesz szeroki wybór fotelików od 9 do 36 kg renomowanych producentów, takich jak Britax Romer, Cybex, Maxi Cosi, Joie, Nuna, Recaro i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z dostępnym asortymentem i skorzystania z wygodnych zakupów online! W razie jakichkolwiek pytań związanych z fotelikami 9-36 kg zachęcamy do kontaktu.  

Fotelik samochodowy od 9 do 36 kg dla dziecka – podstawowe informacje

Foteliki 9-36 kg należą do grupy łączonej, co oznacza, że posiadają cechy i elementy wyposażenia fotelików z 1, 2 i 3 grupy wagowej. W praktyce dzieci podróżują z nich już od około 1 roku – tuż po zakończeniu przygody z  fotelikiem 0-13 kg, tzw. nosidełkiem samochodowym – nawet do ukończenia 10-12 roku życia. Można więc śmiało powiedzieć, że foteliki te rosną razem z dzieckiem.

Przymierzając się do zakupu produktu z tej kategorii, należy wiedzieć, że w większości przypadków montaż fotelików 9-36 kg odbywa się przodem do kierunku jazdy (FWF). Jeśli chcesz zapewnić swojemu maleństwu najwyższy poziom bezpieczeństwa, a co za tym idzie, montować fotelik tyłem do kierunku jazdy (RWF) przynajmniej do momentu aż maluch ukończy 4 lata, to rozważ inwestycję w fotelik 9-18 kg, a następnie fotelik z przedziału 15-36 kg.  

Fotelik 9-36 kg isofix – poznaj jego specyfikę

Decyzja o zakupie fotelika samochodowego dla dziecka 9-36 kg ostatecznie podjęta? Wobec tego czas na wybór produktu idealnego. Na co zwrócić szczególną uwagę? Kluczowym parametrem podczas zakupu fotelika 9-36 kg jest na pewno ocena tego, jak duże, obszerne jest siedzisko. Pamiętajmy, że dziecko będzie w nim podróżować kilka, a nawet kilkanaście lat. Kolejna ważna sprawa to weryfikacja aspektów gwarantujących bezpieczeństwo, a więc na pewno wykonanie fotelika z trwałych i odpornych materiałów, wyposażenie fotelika w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, pas mocujący typu Top Tether oraz isofix, ochraniacze na klatce piersiowej, system ochrony bocznej, właściwie zaprojektowany zagłówek chroniący głowę i szyję dziecka i nie tylko. Idąc dalej, komfortowy i bezpieczny fotelik samochodowy 9-36 kg bezwzględnie powinien umożliwiać regulację oparcia, jak również wysokości zagłówka (tzw. fotelik samochodowy 9-36 kg z regulacją oparcia czy funkcją spania). To, co jeszcze ma zasadnicze znaczenie, to na pewno materiały, z jakich wykonane zostało wnętrze fotelika samochodowego. Wybierzmy taki, który posiada system wentylacji w siedzisku, a pokrowiec możemy łatwo zdjęć i wrzucić do prania w razie ubrudzenia lub chęci odświeżenia.

Zatrzymajmy się na moment przy temacie fotelików z systemem isofix. Bezpieczny fotelik samochodowy 9-36 kg to ten, który posiada wspomniany wyżej system – isofix. I choć foteliki z tej kategorii wagowej umożliwiają również montaż za pomocą pasów samochodowych, to trzeba powiedzieć, że sposób ten jest mniej bezpieczny dla dziecka. Obecnie zdecydowana większość samochodów, którymi przemieszczamy się z naszymi dziećmi po drogach, wyposażona jest w specjalne zaczepy mocujące, które pozwalają na pewną, stabilną instalację fotelika samochodowego w pojeździe. Podsumowując, fotelik 9-36 kg isofix to nie tylko wyższy poziom bezpieczeństwa dla dziecka, ale i szybki montaż oraz demontaż fotelika w aucie.  

Fotelik od 9 do 36 kg – Britax Romer, Maxi Cosi, Joie, Nuna, Cybex, Recaro – wybierz najlepszy

Fotelik samochodowy od 9 do 36 kg to artykuł dziecięcy, który posłuży dziecku przez wiele lat. Podejdź więc do jego zakupu z maksymalnym zaangażowaniem. Pomocne mogą się okazać specjalne opracowania na temat najlepszych fotelików z danej kategorii, tzw. rankingi (np. fotelik 9-36 ranking). Oczywiście możesz się nimi sugerować podczas wyboru idealnego fotelika samochodowego dla swojej pociechy, lecz wcale nie musisz tego robić. W Smykolandzie spotkasz się z kompetentną i zawsze chętną do pomocy obsługą klienta, która wskaże najlepsze rozwiązanie. Chcesz zamówić fotelik 9-36 kg w naszym sklepie internetowym, ale masz kilka pytań lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. A może jednak preferujesz zakupy stacjonarne, chcesz zobaczyć na żywo, a przy okazji przymierzyć fotelik 9-36 kg isofix w swoich samochodzie? W takim razie zapraszamy do jednego z naszych sklepów lokalnych. Znajdziesz nas w Bydgoszczy, Koninie, Włocławku, Toruniu oraz Gnieźnie.

pixel