Darmowa dostawa od 199,00 zł

Smoczki uspokajające dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci

( ilość produktów: 165 )

Smoczki uspokajające to jedne z podstawowych elementów wyprawki niemowlęcej. Skutecznie zaspokajają potrzebę ssania u noworodka, przynosząc ukojenie i uspokojenie – stąd też nazwa tej kategorii produktów. Smoczek dla dziecka to „magiczny gadżet”, absolutnie niezbędny w opiece nad nim przez pierwszych kilka miesięcy. Kiedy dziecko jest zmęczone, niespokojne, rozdrażnione – smoczek uspokajający pozwala momentalnie wyciszyć emocje, sprawić, by poczuło się bezpiecznie. Bardzo ważne, aby produkt ten był dopasowany do wieku dziecka, a materiały użyte do jego produkcji całkowicie bezpieczne dla maluszka. Istotny jest również sam kształt smoczka uspokajającego – powinien on wspierać prawidłowy, tzn. zdrowy i naturalny rozwój jamy ustnej niemowlaka. W naszym sklepie dziecięcym online znajdziesz produkty, które spełniają wszystkie powyższe warunki. Poznaj smoczki dla noworodków, niemowląt, dzieci najpopularniejszych marek – Bibs, Lovi, Avent, Nuk, Canpol Babies, Dr. Browns, Tommee Tippee oraz Suavinex!

Smoczki silikonowe i lateksowe – kauczukowe

Smoczek silikonowy czy kauczukowy (lateksowy)? To pytanie zadaje sobie wiele rodziców. Już w samym wyglądzie wspomnianych produktów zauważamy pierwszą różnice. Smoczki silikonowe są przezroczyste, natomiast lateksowe posiadają żółtą barwę. A co jeśli chodzi o szczegóły – wady i zalety obu rodzajów smoczków uspokajających?

Smoczki wykonane z kauczuku są niezwykle elastyczne i wyjątkowo miękkie. Powszechnie uznaje się, że smoczki lateksowe najlepiej „imitują” pierś mamy i dlatego bardzo dobrze sprawdzają się u wcześniaków czy noworodków. Ze względu na to, że produkty tego typu bazują na materiale naturalnym – szybciej zużywają pod wpływem różnych czynników. Co ciekawe, smoczki kauczukowe mimo dość szybkiego zużycia, nie stanowią zagrożenia dla życia dziecka. Niemożliwe jest rozerwanie materiału, lecz jedynie jego rozciągnięcie. Z drugiej strony trzeba jednak wiedzieć, że używanie smoczka w takim stanie, może wpłynąć na nieprawidłowy odruch ssania u dziecka, a w efekcie przyczynić się do powstawania wad zgryzu. To, o czym należy jeszcze wspomnieć w przypadku smoczków lateksowych, to charakterystyczny smak i zapach gumy, który może przeszkadzać dziecku, a w najgorszym razie doprowadzić je do alergii.

Jeśli chodzi o smoczki silikonowe, ich podstawą jest tworzywo sztuczne – silikon. Są one zdecydowanie twardsze w porównaniu z modelami kauczukowymi. Oznacza to, że posłużą dziecku o wiele dłużej niż omawiane wcześniej smoczki lateksowe. Co ważne, smoczki silikonowe odznaczają się odpornością na wysokie temperatury. Bez problemu możemy je wyparzyć wrzątkiem. Ponadto są bezwonne i bezsmakowe, przez co nie wywołują żadnych alergii u maluszków. Jednakże produkty silikonowe nie są pozbawione wad. Niektórzy uważają, że ich twardość nie jest najlepszym odwzorowaniem brodawki sutkowej kobiety karmiącej, a co za tym idzie, nie każde dziecko poradzi sobie z ssaniem takiego smoczka.  Twardość smoczka silikonowego ma jednak pewną niepodważalną zaletę – wpływa pozytywnie na rozwój mięśni języka oraz żuchwy, które są niezbędne w późniejszej nauce mowy.

Smoczki Bibs, Lovi, Avent, Nuk, Canpol, Suavinex, Dr. Browns, Tommee Tippee – produkty uspokajające o wyjątkowym designie

Smoczki uspokajające dla niemowląt dostępne w Smykolandzie to produkty pochodzące wyłącznie od renomowanych – polskich i zagranicznych – producentów akcesoriów dziecięcych. Dlatego też charakteryzują się one zarówno przemyślanymi rozwiązaniami, zastosowaniem bezpiecznych, wysokogatunkowych materiałów, jak i niepowtarzalnym designem, który przykuwa wzrok. Motyw zwierzątek, samochodów, kwiatów, gwiazdek, postaci z bajek, intrygujące napisy, aż w końcu subtelna lub wręcz przeciwnie odważna kolorystyka – wybór smoczków silikonowych i kauczukowych (lateksowych) pod kątem designu jest naprawdę ogromny.

Po smoczki dla dzieci, niemowląt, noworodków i niezbędne akcesoria typu pojemniki czy łańcuszki zapraszamy zarówno do sklepu internetowego, jak i do punktów stacjonarnych – Smykolandu w Bydgoszczy, Włocławku, Gnieźnie, Toruniu i Koninie.

Sprawdź także produkty z kategorii smoczki do butelek.

 

pixel