Darmowa dostawa od 199,00 zł

Foteliki samochodowe

( ilość produktów: 276 )

Fotelik samochodowy jest jednym z niezbędnych akcesoriów dla dziecka. Znajdujące się w naszej ofercie foteliki samochodowe to produkty wiodących producentów, takich jak Maxi Cosi, Britax Romer, Cybex, Avionaut, Kiddy i Coto Baby. Kupując produkty tych marek, otrzymujemy niemal 100% gwarancję bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży, ponieważ każdy z fotelików dostępnych w naszym asortymencie został poddany rygorystycznym, a zarazem specjalistycznym testom zderzeniowym ADAC. Foteliki samochodowe obecne w rankingach niemieckiego ośrodka testującego foteliki – ADAC weryfikują zarówno bezpieczeństwo, jak i ergonomię, łatwość obsługi, występowanie substancji szkodliwych, a nawet trudność czyszczenia. To sprawia, że zdecydowanie warto skierować na nie swoją uwagę. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą fotelików samochodowych dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci.

Foteliki samochodowe dla dzieci, niemowląt i noworodków

Bardzo ważne podczas zakupu fotelika samochodowego jest dopasowanie do odpowiedniej kategorii wagowej i wzrostu dziecka. Obecnie producenci oferują foteliki do samochodu dla dzieci w następujących kategoriach wagowych: 0-10 kg, 0-13 kg, 9-18 kg, 15-25 kg oraz 22-36 kg. Doszukać możemy się także sprzętów uniwersalnych, to znaczy fotelików samochodowych, które posiadają elementy ruchome, a to oznacza, że „rosną” one razem z dzieckiem. Mowa tu o fotelikach samochodowych 0-18 kg0-25 kg , 0-36 kg9-36 kg oraz 15-36 kg. Zaletą rozwiązania tego typu jest niewątpliwie dłuższy okres użytkowania oraz oczywiście oszczędność pieniędzy.    

Bezpieczne foteliki samochodowe z isofix lub bez isofix – sklep internetowy

Zgodnie z polskimi przepisami prawa, każde dziecko podczas podróży samochodem powinno korzystać z fotelika samochodowego. Zasada ta obowiązuje od urodzenia aż do osiągniecia przez naszą pociechę 150 cm wzrostu. Polskie prawo definiuje także konieczność montażu pierwszych fotelików dla niemowląt – 0-13 kg – tyłem do kierunku jazdy (RWF: Rear Way Facing). I choć foteliki z kolejnych kategorii nie muszą być montowane tyłem do kierunku jazdy, tak spora rzesza ekspertów rekomenduje, aby jak najdłużej praktykować to rozwiązanie – nawet do 5-6 roku życia. Jest ono przede wszystkim bezpieczniejsze dla przewożonego w foteliku dziecka.

Ogólnie rzecz biorąc, dziecięce foteliki samochodowe mogą być montowane przodem (FWF) lub tyłem do kierunku jazdy (RWF), a także posiadać opcję montażu wyłącznie przy pomocy pasów samochodowych lub przy wykorzystaniu systemu isofix. W naszej ofercie znajdziecie foteliki samochodowe dla dzieci, niemowląt i noworodków w każdym z wymienionych wyżej rozwiązań. Fotelik samochodowy na pasy, fotelik samochodowy bez isofixa, a może jednak fotelik samochodowy z bazą isofix? Obiecujemy, że odpowiemy na każdą Waszą potrzebę.

W sprzedaży Smykolandu nie brakuje oczywiście zyskujących w ostatnim czasie na popularności fotelików obracanych, które pozwalają na ich montaż tyłem oraz przodem do kierunku jazdy. Decydując się na fotelik samochodowy obrotowy, masz możliwość manewrowania fotelikiem o 90, 180, a nawet o 360 stopni, dzięki czemu usadzanie i wyjmowanie dziecka jest o wiele łatwiejsze. Co ciekawe, w przypadku fotelików obrotowych 360 stopni (np. od Maxi-Cosi) transport dziecka możliwy jest od jego urodzenia aż do ukończenia 4 roku życia.

W Smykolandzie, sklepie dziecięcym online posiadamy także różnorodne akcesoria do fotelików samochodowych, które warto  uwzględnić, wybierając się w krótszą czy dłuższą podróż z dzieckiem. Kocyk lub śpiworek do fotelika – przydadzą się absolutnie każdemu maluszkowi, zapewniając mu optymalny komfort termiczny. W kategorii fotelików samochodowych umieściliśmy również niezwykle przydatne akcesoria samochodowe dla dzieci, które sprawią, że jazda samochodem będzie dla maluszka jeszcze przyjemniejsza i bezpieczniejsza. Osłona przeciwsłoneczna na szybę, mata ochronna na fotel dla bardziej skutecznego unieruchomienia fotelika samochodowego i wiele innych.

Fotelik samochodowy z atestem – kup w sklepie stacjonarnym

Fotelik samochodowy powinien być oczywiście bezpieczny, niemniej równie istotne są kwestie, takie jak odpowiednie wyprofilowanie fotelika, zapewnienie wygody dla naszego dziecka oraz dopasowanie fotelika do posiadanego pojazdu. Mając na uwadze choćby te aspekty, zachęcamy do odwiedzenia naszych sklepów stacjonarnych – znajdziecie nas w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Koninie oraz Gnieźnie. W każdej z wymienionych lokalizacji spotkacie wyspecjalizowanych ekspertów sprzedaży fotelików samochodowych, którzy, w zależności od Waszych potrzeb, zaproponują przynajmniej kilka modeli fotelików z bazą lub bez niej, a kolejno pozwolą przymierzyć je w samochodzie. Ponadto nasi specjaliści krok po kroku zaprezentują Wam, jak w sposób absolutnie prawidłowy, a tym samym bezpieczny, zamontować wybrany fotelik samochodowy.

Doradziliśmy już setkom rodziców w kwestie zakupu idealnego fotelika samochodowego z isofix, jak również bez isofix. Wiedz, że możesz nam zaufać!

pixel