Darmowa dostawa od 199,00 zł

Pasy poporodowe brzuszne i wyszczuplające

( ilość produktów: 1 )

Marzysz o szybkim powrocie do figury sprzed ciąży? Chcesz zminimalizować dolegliwości połogowe, wyszczuplić talię i ujędrnić skórę w okolicy brzucha? Zainwestuj w pas poporodowy brzuszny – poczuj się dobrze i atrakcyjnie w swoim ciele. Nawet, jeśli dużo przytyłaś w trakcie ciąży, a Twoja skóra straciła na elastyczności, pas na brzuch po porodzie zadziała tylko pozytywnie na Twój wygląd i samopoczucie. W naszym asortymencie znajdziesz pasy wyszczuplające poporodowe dla świeżo upieczonych mam renomowanych producentów, m.in. Carriwell. Oferujemy modele w wielu rozmiarach, w kolorze czarnym i naturalnym czy też cielistym. Zapraszamy do zakupów online lub stacjonarnie w: Bydgoszczy, Koninie, Toruniu, Włocławku lub Gnieźnie.

Wciągany lub zapinany na rzep – rodzaje pasów poporodowych

Pasy poporodowe przeznaczone są dla kobiet, które urodziły dziecko siłami natury lub poprzez cesarskie cięcie. Wizualnie produkt ten przypomina gorset, stad też wzięła się jego zastępcza nazwa – gorset poporodowy. Ogólnie wyróżniamy dwa typy pasów na brzuch po porodzie. Są nimi: pas brzuszny zapinany na rzep oraz pas wciągany profilowany (bez zapięcia). Pierwszy posiada możliwość regulacji pasa, drugi wymaga założenia go przez nogi. Trudno jednoznacznie stwierdzić, który wariant jest lepszy. Wpisując do wyszukiwarki hasło „pas poporodowy opinie”, spotkasz się z mnóstwem opinii użytkowniczek, stanowiskami producentów, lekarzy etc. Skupmy się jednak na świeżo upieczonych mamach. Jedne cenią sobie pas wciągany pooperacyjny za elastyczność i prostą konstrukcję, dzięki której nie muszą obawiać się, czy i kiedy pas może się odpiąć. Drugie wyrażają się pozytywnie na temat pasów na rzepy, wskazując na możliwość regulacji, która okazuje się nieoceniona w dłuższej perspektywie pracy nad brzuchem. Zaryzykujemy więc stwierdzenie, że pas poporodowy na rzep w większości przypadków będzie lepszym wyborem.

Pas na brzuch po porodzie naturalnym i cesarskim cięciu – działanie i efekty

Funkcji pasów poporodowych wyszczuplających jest kilka. Główna to wzmacnianie osłabionych powłok brzusznych. W przypadku kobiet, u których przeprowadzono cesarskie cięcie, korzystanie z pasa brzusznego pozwala złagodzić bóle pooperacyjne oraz zmniejszyć możliwość wystąpienia przepukliny poporodowej. Posiadanie pasa poporodowego to także przeciwdziałanie rozstępom, modelowanie sylwetki oraz niemniej ważne zachowanie odpowiedniej pozycji podczas karmienia niemowlaka.

W trosce o siebie i swoje zdrowie korzystanie z pasów na brzuch po porodzie najlepiej skonsultować z lekarzem. Istnieją jednak pewne powszechne zasady, które określają, po jakim czasie zaleca się użytkowanie tych produktów. Wygląda to następująco: 2 tygodnie od porodu fizjologicznego oraz 4 tygodnie od cięcia cesarskiego. Ważne jest, aby nie tylko stosować się do tych wytycznych, ale i nie nosić pasa poporodowegona rzepy lub wciąganego – dłużej niż kilka godzin dziennie.

Sprawdź także: biustonosze do karmienia, majtki poporodowelaktatory oraz pozostałe produkty dla kobiet w ciąży i młodych mam. Kup wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu!

pixel