Darmowa dostawa od 199,00 zł

Foteliki od 9 do 18 kg

( ilość produktów: 4 )

Twoje dziecko wyrosło już z fotelika 0-13 kg, tzw. nosidełka samochodowego? Czas na zakup kolejnego fotelika samochodowego idealnie dopasowanego zarówno do wagi, wzrostu czy wieku maluszka, jak i do samochodu, w którym zamierzasz go przewozić. Najlepszym wyborem będzie fotelik dla dzieci od 9 kg do 18 kg z grupy I. W tej kategorii znajdziesz foteliki ze wspomnianego wyżej przedziału wagowego pochodzące wyłącznie od renomowanych producentów, takich jak Avionaut, Britax Romer czy Maxi-Cosi. Sprawdź, co dokładnie możemy Ci zaoferować!

Najbezpieczniejsze foteliki samochodowe 9-18 kg montowane tyłem do kierunku jazdy RWF

O ile w pierwszym foteliku samochodowym dziecko musi być przewożone tyłem do kierunku jazdy, o tyle w przypadku drugiego fotelika nie jest to obowiązkowe. Niemniej przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy (RWF) to praktyka, za którą opowiada się znaczna część ekspertów. Obecnie uznaje się, że dzieci powinny jeździć tyłem do kierunku ruchu najdłużej jak to możliwe – nawet do 4 roku życia.

W naszym sklepie dziecięcym w ten opis idealnie wpisuje się np. Avionaut Aerofix. To pierwszy polski fotelik samochodowy 9-18 kg, który w opcji RWF przeszedł pozytywnie rygorystyczny szwedzki Test Plus. Producent rekomenduje, by dziecko, które z niego korzysta, było skierowane tyłem do kierunku jazdy możliwie jak najdłużej. Co ciekawe, model Avionaut nie przekreśla opcji FWF, czyli jazdy przodem do kierunku ruchu. Producent mówi otwarcie, że Avionaut Aerofix może być zwrócony w obu kierunkach jazdy. Zaznacza przy tym, że przejście z RWF na FWF może się odbyć nie wcześniej niż przed ukończeniem 15 miesiąca życia.

Foteliki samochodowe 9-18 kg montowane przodem do kierunku jazdy FWF

Interesuje Cię fotelik od 9 do 18 kg FWF, czyli montowany przodem do kierunku jazdy? Posiadamy wiele takich modeli na naszych magazynowych półkach. Choć, jak już wspomnieliśmy wcześniej, montaż tyłem do kierunku jazdy zapewnia dziecku większe bezpieczeństwo, tak jazda przodem do kierunku ruchu przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań, również może zapewniać dziecku bezpieczne podróżowanie autem.

Trzeba tutaj zauważyć, że choć o fotelikach samochodowych RWF jest coraz głośniej, to wciąż jest to temat, do którego – mówiąc kolokwialnie – musimy dojrzeć. Podchodzimy do niego z dystansem, a nierzadko z obawami sprowadzającymi się do: braku kontaktu wzrokowego z dzieckiem, potencjalnej niechęci jeżdżenia maluszka w ten sposób, niekomfortowej pozycji czy ubrudzenia tylnej kanapy. Jeśli te kwestie wywołują w Tobie niepewność czy nerwowość, to zdecyduj się na fotelik samochodowy 9-18 kg montowany przodem do kierunku jazdy. W sprzedaży posiadamy bezpieczne i komfortowe modele, np. te pochodzące od uznanego producenta Britax Romer.

Fotelik 9-18 kg isofix lub na pasy bezpieczeństwa

Foteliki samochodowe z I grupy wagowej montowane są za pomocą specjalnej bazy isofix lub przy wykorzystaniu pasów samochodowych. W sprzedaży Smykolandu posiadamy foteliki 9-18 kg w obu tych wariantach. Który wybrać?

Sprawdź, czy samochód, którym się poruszasz, wyposażony jest w system isofix. Jeśli tak, to postaw na fotelik 9-18 kg przewidujący taki system montażu. Dzięki temu instalacja fotelika w pojeździe przebiegnie szybko i bezbłędnie. Może się jednak okazać, że Twoje auto nie posiada specjalnych uchwytów isofix. W takim wypadku wybierz fotelik od 9 do 18 kg na pasy bezpieczeństwa.

Kup fotelik samochodowy z I grupy wagowej 9-18 kg w sklepie internetowym lub stacjonarnym Smykoland

Zakup fotelika samochodowego od 9 do 18 kg to temat, który wymaga rozważnego podejścia. Nie musisz jednak poświęcać się mu bez reszty, a wybrać zaufany sklep z fotelikami samochodowymi, który zaproponuje rozwiązanie idealne. W Smykolandzie z przyjemnością pomożemy dobrać właściwy fotelik dla dziecka z przedziału 9-18 kg. Skontaktuj się z nami telefonicznie, mailowo lub odwiedzając jeden z naszych sklepów stacjonarnych. Nasze lokalizacje to: Bydgoszcz, Toruń, KoninGniezno i Włocławek.

 

 

pixel