Darmowa dostawa od 199,00 zł

Avionaut – foteliki samochodowe dla dzieci i niemowląt

( ilość produktów: 37 )

Avionaut to polski producent fotelików samochodowych dla niemowląt i starszych dzieci, który przykłada ogromną wagę do jakości oraz innowacyjności oferowanych produktów. Nie zapomina przy tym o rozwiązaniach zapewniających bezkompromisowe bezpieczeństwo podróżowania, komfort użytkowania, wytrzymałość czy łatwość obsługi. Sama marka Avionaut określa się liderem wspomnianej już jakości i innowacyjności – i ma do tego pełne prawo. Dowodem tego jest rozbudowana kolekcja absolutnie przemyślanych, a co najważniejsze spełniających rygorystyczne normy bezpieczeństwa, fotelików samochodowych dla dzieci już od pierwszych dni życia aż do 12 roku życia. Sprawdź i zamów online fotelik Avionaut z odpowiedniej grupy wagowej!  

Avionaut Pixel lub Avionaut Pixel Pro – zdecyduj się bezpieczny fotelik samochodowy 0-13 kg

Jeżeli przymierzasz się do zakupu pierwszego fotelika samochodowego, to rozważ model kultowy Avionaut Pixel, który został stworzony z myślą o użytkowaniu go przez dzieci z przedziału wagowego 0-13 kg. Drugi wariant stanowi fotelik Avionaut Pixel PRO – również dostępny w naszym sklepie dziecięcym online – który jest niczym innym jak udoskonaloną wersją modelu Pixel. Fotelik Avionaut Pixel zarówno w starszej, jak i nowszej wersji to najlżejszy fotelik samochodowy, jaki można obecnie znaleźć na rynku. Waga omawianego fotelika – nosidełka samochodowego wynosi zaledwie 2,5 kg, co ma swoje przełożenie na kwestie praktyczne, a więc odciążenie kręgosłupa rodzica oraz oczywiście łatwiejsze przemieszczanie się z niemowlakiem. Co istotne, foteliki Avionaut Pixel spełniają najsurowsze wymagania bezpieczeństwa w Europie, a więc normę i-Size oraz ECE-R129, dlatego możesz bez obaw w nie inwestować. Potrzebujesz fotelika Avionaut Pixel z bazą? Nie ma problemu – dysponujemy takim zestawem.  

Avionaut Kite – wybierz komfortowy fotelik-nosidełko dla noworodka

Fotelik Avionaut Kite przeznaczony jest dla dzieci z kategorii wagowej 0-13 kg. Jego cechą wyróżniającą jest miękka tapicerka wypełniona pianką z pamięcią kształtu (tzw. Memory Foam), która zapewnia maksymalną wygodę dziecku, jak również bezpieczeństwo podróżowania. Fotelik Kite wyposażony jest w modułowe wkładki, które gwarantują stabilne i bezpieczne ułożenie nawet malutkiego dziecka w foteliku. Co do bezpieczeństwa, model Avionaut Kite posiada system ochrony bocznej, który w dużym stopniu pochłania siłę potencjalnego uderzenia w bok pojazdu. To, co niewątpliwie zasługuje na uwagę w modelu Kite, to zastosowanie miękkich materiałów gwarantujących noworodkowi przyjemną i komfortową podróż. Na dodatek fotelik-nosidełko Avionaut Kite pasuje do większości ram wózków dziecięcych wielofunkcyjnych czołowych marek, co w dużej mierze podnosi jego funkcjonalność. Wszystko czego potrzebujesz, to specjalnych adapterów, które oczywiście znajdziesz w naszym sklepie.  

Avionaut Aerofix – postaw na bezpieczny fotelik samochodowy 0-18 kg

Fotelik Avionaut Aerofix to obecnie jeden z najbezpieczniejszych na rynku fotelików samochodowych z grupy wagowej 0-18 kg. Mogą zatem z niego korzystać dzieci już od pierwszych chwil życia do około 4 roku życia. Co ciekawe, producent oferuje dwa rodzaje fotelików Aerofix. Pierwszy, to klasyczny model Avionaut Aerofix, który nadaje się do montażu zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Drugi, to tzw. fotelik RWF  Avionaut Aerofix RWF – co oznacza, że przeznaczony jest do montażu wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. To, co zasługuje na uwagę w przypadku fotelików z tej kolekcji, to na pewno fakt, iż są to najlżejsze na rynku foteliki samochodowe w kategorii 0-18 kg. Ich waga to 8 kg, dzięki czemu rodzice nie muszą się siłować z ustawieniem fotelika w samochodzie czy tez zmianą kierunku jazdy. W fotelikach Avionaut Aerofix producent z całym przekonaniem zadbał o zarówno o komfort podróżowania dziecka, jak i jego bezpieczeństwo. Omawiane foteliki zostały wyposażone w dodatkowy odbojnik, który zwiększa bezpieczeństwo w przypadku zderzenia bocznego oraz w specjalistyczną piankę tzw. Memory Foam, która zapamiętuje kształt ciała dziecka i absorbuje siłę uderzenia. Nie bez znaczenia pozostaje także kształt fotelika przypominający łupinę orzecha. Taka konstrukcja doskonale osłania siedzące w foteliku dziecko, a co za tym idzie, gwarantuje mu jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Wszystko po, to by uchronić małego podróżnika przed ewentualnymi zagrożeniami, jakie mogą nagle i niespodziewanie pojawić się na drodze. Foteliki Avionaut Aerofix posiada oczywiście homologację i-Size, co oznacza, że spełnia najnowsze normy bezpieczeństwa.

Wracając do wygody dziecka podróżującego w foteliku Aerofix, warto wspomnieć o rozwiązaniach, które przewidział polski producent. Mowa tu o regulacji nachylenia oparcia oraz regulacji pasów bezpieczeństwa, które pozwalają dopasować fotelik samochodowy do wzrostu dziecka. Co istotne, w konstrukcji fotelika Aerofix przewidziano kanały wentylacyjne, które sprawiają, że maluch nie poci się nawet podczas letnich, upalnych dni.

Zainteresował Was fotelik Avionaut Aerofix? W ofercie Smykolandu – sklepu dla dzieci i niemowląt – znajdziecie dokładnie ten model fotelika samochodowego w wersji klasycznej, jak również RWF. Do wybranego fotelika oferujemy również odpowiednią bazę isofix tej samej marki – Avionaut.  

Avionaut Sky – sprawdź bezpieczny fotelik samochodowy 0-25 kg

Fotelik samochodowy Avionaut Sky przeznaczony jest dla dzieci od pierwszych dni życia aż do momentu osiągnięcia wagi 25 kg. Można zatem oszacować, że fotelik ten posłuży dziecku mniej więcej do 5-6 roku życia. Model Avionaut Sky to bez dwóch zdań produkt bezpieczny, a potwierdza to zgodność z normą i-Size. Co więcej, fotelik przeszedł pozytywnie szwedzki test PLUS, który obecnie jest najbardziej wymagającym testem dla fotelików samochodowych.

Trzeba zauważyć, że Avionaut Sky nadaje się do montażu w pojeździe wyłącznie tyłem do kierunku jazdy (RWF) przy użyciu pasów bezpieczeństwa i nogi stabilizującej. Nie ma możliwości zamocowania tego fotelika przodem do kierunku jazdy. Avionaut kładzie tutaj wyraźny nacisk na przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy, tak długo, jak tylko się da. Dlaczego? Ponieważ zdaniem ekspertów ten oto sposób podróżowania jest uznawany za najbezpieczniejszy dla dziecka. Nie jest to w żadnym wypadku wymysł producenta, lecz zdanie wielu profesjonalistów potwierdzone badaniami.

W foteliku Sky zastosowano innowacyjną, modułową wkładkę, która umożliwia przewożenie najmniejszych pasażerów – noworodków i niemowląt. Sama wkładka, podobnie z resztą jak głęboki zagłówek, chroni maluszka w trakcie „ostrych” czy też nagłych manewrów na drodze, ale przede wszystkim pozwala zapewnić małemu dziecku prawidłową, ergonomiczną pozycję. Istotnym rozwiązaniem, na które postawiono w Avionaut Sky, jest system ochrony bocznej. Jego rolą jest ochrona dziecka przy kolizji bocznej, a dokładniej rzecz ujmując, redukcja siły uderzenia. Z kwestii praktycznych, w modelu Sky od Avionaut nie brakuje oczywiście takich funkcjonalności, jak: regulacja zagłówka, możliwość odchylenia siedziska, wentylacja siedziska zapobiegająca przegrzewaniu się dziecka czy 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, które z jednej strony stabilnie utrzymują dziecko w jednym miejscu, a z drugiej nie ograniczają swobody jego ruchów.  

Avionaut Glider – kup bezpieczny fotelik samochodowy 9-25 kg

Fotelik samochodowy Avionaut Glider może być użytkowany przez dzieci z przedziału wagowego 9-25 kg. W praktyce oznacza to, że fotelik posłuży Twojemu dziecku od około 1 roku życia do mniej więcej 5 lat. Dzięki regulacji zagłówka, o którą zadbał producent, dopasujesz jego wysokość do wzrostu maluszka, tak, by na każdym etapie użytkowania fotelika, dziecko miało zapewnione maksimum bezpieczeństwa i komfortu. Oprócz możliwości regulowania wysokości zagłówka, model Avionaut Glider posiada jeszcze 6 różnych możliwości kąta nachylenia siedziska. Dzięki temu możesz go dopasować do preferencji Twojej pociechy. Baczna obserwacja okolicy, a może krótka drzemka? Fotelik samochodowy Glider dokładnie na to pozwala!

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, producent w modelu Avionaut Glider postawił na wysoki poziom ochrony bocznej głowy, wypełniając zagłówek od środka materiałem EPP. Co więcej, zastosował głębokie ścianki boczne, dzięki czemu siedzisko jest lekko zaokrąglone. Rozwiązania te znacząco podnoszą bezpieczeństwa dziecka podróżującego samochodem. W razie niespodziewanego uderzenia w bok pojazdu, fotelik samochodowy Avionaut Glider zapewnia ochronę całego ciała.

Fotelik Glider marki Avionaut można zamontować w samochodzie przy wykorzystaniu pasów bezpieczeństwa lub za pomocą bazy isofix.  

Avionaut Maxspace – zamów bezpieczny fotelik samochodowy 15-36 kg

Foteliki Avionaut Maxspace przeznaczone są do użytku dla dzieci o wadze 15-36 kg. W praktyce oznacza to, że fotelik tego typu wykorzysta zarówno maluch w wieku 4 lat, jak i starsze dziecko mające lat 12. Co najważniejsze, omawiany model fotelika marki Avionaut został poddany rygorystycznym testom jakości i bezpieczeństwa, a w konsekwencji uzyskał homologację i-Size. Pod kątem wspomnianego bezpieczeństwa, w foteliku Maxspace postawiono na głęboki zagłówek, jak również na zabudowane boki czy dodatkową ochronę boczną – a więc takie rozwiązania, które w przypadku kolizji bocznej zapewnią maluchowi wysoki poziom ochrony. Warto wspomnieć, że fotelik Avionaut Maxspace w podstawie posiada złącza isofix, a to oznacza, że jest przystosowany do montażu w samochodach wyposażonych w ten oto system. Instalacja fotelika Maxspace przy wykorzystaniu isofix oraz trójpunktowych pasów zapewni nie tylko stabilne ułożenie fotelika, ale i wpłynie na bezpieczeństwo podróżującego w nim dziecka.

Dzięki wyjątkowo dużej powierzchni do siedzenia, praktycznych podłokietnikach oraz możliwości odchylenia siedziska, fotelik dla starszaka Avionaut Maxspace zapewnia wysoki komfort podróżowania. Ponadto model ten został wyposażony w regulację wysokości zagłówka, jak również opcję manewrowania zagłówkiem (odpowiednie ułożenie zagłówka), po to, by w każdej chwili móc go dopasować do aktualnych potrzeb przewożonego dziecka – przede wszystkim do jego wzrostu. Dodatkową zaletą fotelika Maxspace jest na pewno system wentylacji, który zapobiega poceniu się dziecka w trakcie podróży samochodem.

Jeśli obiektem Twoich poszukiwań jest fotelik samochodowy 15-36 kg, a więc ostatni fotelik dla dziecka, to model Avionaut Maxspace z całym przekonaniem stanowi słuszny wybór!  

Fotelik Avionaut – znajdź idealny model dla chłopca lub dziewczynki w naszym sklepie dziecięcym

Foteliki samochodowe Avionaut tworzone są z ogromną starannością i dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół, a co istotne, powstają w oparciu o komponenty przyjazne dla środowiska. Jakość, o której zapewnia Avionaut, znajduje potwierdzenie w oferowanej przez samego producenta możliwości wydłużenia gwarancji na kupiony fotelik aż do dziesięciu lat. To pokazuje, że mamy do czynienia z fotelikami samochodowymi najwyższej klasy. Nie ulega wątpliwości, że omawiane produkty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Także pod względem designu. Marka Avionaut nie skupia się wyłącznie na bezpieczeństwie, komforcie, łatwości obsługi, ale dba o aspekty wizualne. Chcesz kupić uniwersalny, czarny fotelik Avionaut? Nie ma problemu, niemniej wiedz, że producent wychodzi z propozycją różnych kolorów tapicerek dla oferowanych fotelików. Tym samym możesz wybrać fotelik Avionaut nie tylko w kolorze czarnym, ale i beżowym, szarym, niebieskim, różowym czy czerwonym. Wybór należy do Ciebie!

pixel